Angielska wytworność i nowoczesność
Sięgając do rozmaitych poradników i publikacji dotyczących wnętrzarstwa łatwo natknąć się na informacje o kuchniach w stylu angielskim. Jest to jeden z najbardziej klasycznych wariantów aranżacyjnych, który przemawia w pierwszej kolejności do zwolenników tradycji i bardzo zachowawczych rozwiązań. Dziś różne elementy można ze sobą łączyć i ten eklektyzm jest nowoczesny sam w sobie.
Stąd rośnie uznanie dla angielskich kuchni zgrabnie łączonych z modernistycznymi motywami. Rezultaty są naprawdę interesujące, choć siłą rzeczy trafiają w gusta bardzo określonej grupy docelowej. Kolory, które królują w angielskiej kuchni to biel, écru, beż, zieleń oraz błękity.
Chłód przeplata się z ciepłem – nie brakuje także mebli brązowych i z efektem postarzenia. Uwagę zwraca bogactwo zdobień, które przypomina, że styl jest głęboko zakorzeniony w plastycznej tradycji Starego Kontynentu. Są rzeźbienia na frontach, drewniane dekory, ozdobne uchwyty z mosiądzu czy polerowanej stali.
Obowiązkowy element to także szklane witrynki w szafkach – zarówno przeźroczyste, jak i dymione. Styl retro jest tu jak najbardziej obecny. Nasz trochę angielski, a trochę nowoczesny aranż nie może się również obejść bez dodatków, które dopełniają efektu spójnej całości.
Kafelki z sielskim motywem roślin, zbóż czy owoców wyglądają tu bardzo dobrze. Słoiki i pojemniki na produkty sypkie z pałąkowym zamknięciem tudzież wzorzyste porcelanowe naczynia wyeksponowane w gablotach – wszystko to jest dopuszczalne. Do tego nowoczesne podświetlenia dodające przytulnego klimatu.
Polecane artykuły
Nowoczesne mieszkania
Wiele osób jest zachwyconych nowoczesną architekturą i marzy o tym, żeby mieszkać w domu lub mieszkaniu, które są proste, funkcjonalne i bardzo nowoczesne. Z pewnością inspirację mogą stanowić budynki, które znajdziemy na całym świecie. Warto przyjrzeć się choćby przestrzeniom lofotwym. W starych f
Po co turyści przyjeżdżają do Europy?
Okazuje się, że mimo zmian na świecie i rozwoju różnych regionów turyści z całego globu nadal mają chęć i potrzebę aby przyjechać, przynajmniej raz w życiu do Europy. Amerykanie, Japończycy, Chińczycy, mieszkańcy Ameryki Południowej, RPA czy Australijczycy starają się aby jednak ich noga postała, ch